zakład mechaniki pojazdowej

DARIUSZ KOWALEWSKI

AUTOMATYCZNE SKRZYNIE BIEGÓW

serwis, diagnostyka, naprawa, wymiana oleju, regeneracja części, montaż chłodnicy oleju

Odpowiedzi na listy

W odpowiedzi na nieprawdziwe zarzuty ( pełny tekst zarzutów obok → → →  ) umieszczone na stronach Google Maps  przez Anonimowego użytkownika przedstawiamy naszą wersję wydarzeń.

 

 

W odpowiedzi na anonimowy wpis . . .

Szanowny Panie Anonimowy. Nie jest w naszym zwyczaju komentować wpisów a także zmieniać poglądów naszych klientów. W tym jednak przypadku odstąpimy od tej reguły w przeświadczeniu, że każdy kto nasze "dementi" przeczyta będzie mógł wyrobić swoje zdanie. Prawo prasowe daje taką możliwość tym bardziej, że my jako Usługobiorca, nie chowamy się za gardą anonimowości tylko występujemy z nazwiska i imienia jako : *** Zakład Mechaniki Pojazdowej DARIUSZ KOWALEWSKI 87-100 Toruń ul. Bliska 17.

 

ad rem, ad vocem ...

... obiecałem sobie, że odwdzięczę się za obsługę w tym punkcie, bo na pewno nie "warsztacie"...

*** Bez komentarza

 

... postanowiłem pojechać do "specjalistów" i pojechałem do nich z awarią związaną ze skrzynią, zasugerowałem nawet w czym jest problem, a mianowicie zbyt mało oleju i wyciek z przewodu łączącego miskę skrzyni z chłodnicą ...

*** Tak to prawda. Specjalizujemy się w naprawach automatycznych skrzyń biegów. Zakład nasz istnieje od 1990 r i cieszy się dobrą marką i jakością wykonywanych usług. Stale podnosimy nasze kwalifikacje. Uczestniczymy w ogólnopolskim programie Rzetelna Firma.

*** Pierwsza wizyta dotyczyła konsultacji przyczyn niedomagania skrzyni biegów. Wstępnie zdiagnozowano :

A) mały poziom oleju

B) wyciek oleju przez uszkodzony O ring

C) wyciek oleju przez nieoryginalny, przerabiany wąż gumowy łączący skrzynię z chłodnicą.

*** Ustalono (na wyraźne żądanie klienta), że olej zostanie dolany natychmiast. Poinformowano właściciela, że pozostałe usterki mogą być usunięte po sprowadzeniu oryginalnych części (oring, wąż). W związku z faktem że właściciel pojazdu nie mógł, nie chciał czekać na sprowadzenie oryginalnych części na tym konsultacje zakończono.

 

... pierwszym razem dolali mi kilka litrów oleju ATF za 59 zł/litr, który faktycznie w sklepie kosztuje połowę mniej plus dodatkowo doliczyli za usługę. 300 złotych było już nie moje ...

*** Nie zmuszamy klientów do używania naszego oleju. Stosujemy olej najwyższej jakości, predefiniowany do tego typu skrzyń automatycznych. Wlaliśmy ok 5 l co daje kwotę 295 zł. Usługa konsultacji i diagnozy oraz dolania oleju została więc praktycznie wykonana za darmo.

 

... pozwolili jeździć autem i wrócić za dwa dni ...

*** Nie "pozwalamy" nikomu jeździć okresowo autem. Decyzję podejmuje na własne ryzyko klient.

 

... przyjechałem do nich i mówię, że wyciek z przewodu o którym wcześniej wspominałem nasilił się. wtedy ...

*** Potwierdzam. Po dwóch dniach niezapowiedziany i nieumówiony klient przyjechał z żądaniem by dokonać natychmiast !!! naprawy bowiem wyciek oleju ze skrzyni się ewidentnie nasilił. Ze względu na brak oryginalnych części (O ring, wąż gumowy) których nie pozwolił sprowadzić wcześniej klient, a także na fakt, iż takich działań nie uzgodniono wcześniej ponownie odmówiliśmy naprawy.

*** Poinformowaliśmy ponownie właściciela pojazdu, że wyciek oleju się pogłębia i w każdej chwili grozi poważnym uszkodzeniem skrzyni biegów. Ponownie (tak jak przed dwoma dniami) klient wyraził opinię, że sobie "poradzi w inny sposób" i odjechał.

 

... powiedzieli, że tego przewodu, to nie potrafią zrobić i kazali szukać gdzie indziej i potem wrócić żeby mogli zarobić na wymianie o ringu, który im się nie podobał ...

*** Żaden rzetelny rzemieślnik nie zakłada zwykłych opasek zaciskowych na wysokociśnieniowy wąż, oryginalnie są zakuwane. Stąd nasza odmowa.

 

... wracając od "specjalistów" z tamtej strony Torunia przez most, straciłem resztki oleju i auto stanęło na placu Rapackiego przepięknie blokując jeden pas ruchu. zagotowałem się totalnie, zadzwoniłem do Pana Dariusza K. i poprosiłem, żeby przyjechał swoim holownikiem (bo takim dysponował) ...

*** Nie wykonujemy usługi holowania "na żądanie"

 

... skoro mnie tak urządził i nie zaproponował innego rozwiązania tylko pozwolił żebym jeździł bez oleju...

*** W żaden sposób nie poczuwamy się do naprawy której nie wykonywaliśmy !!!. Rozwiązanie proponowaliśmy dwukrotnie.

A) Pozostawienie pojazdu natychmiast ( już podczas pierwszej wizyty )

B) Sprowadzenie na koszt klienta niezbędnych części ( O ring i wąż gumowy )

C) Naprawę skrzyni biegów poprzez wymianę wadliwych części na oryginalne, sprowadzone.

 

Z poważaniem

*** Zakład Mechaniki Pojazdowej DARIUSZ KOWALEWSKI 87-100 Toruń ul. Bliska 17.

Dyplomy i certyfikaty jakości

Sytuacje takie jak powyższy wpis nie powinny mieć miejsca, jesteśmy tego świadomi. Systematycznie podnosimy więc swe kwalifikacje zawodowe biorąc czynny udział w szkoleniach i kursach kształcących.

jesteś tutaj

opinie

"Anonimowy" z Google Maps

... OSTRZEGAM!!! obiecałem sobie, że odwdzięczę się za obsługę w tym punkcie, bo na pewno nie "warsztacie". postanowiłem pojechać do "specjalistów" i pojechałem do nich z awarią związaną ze skrzynią, zasugerowałem nawet w czym jest problem, a mianowicie zbyt mało oleju i wyciek z przewodu łączącego miskę skrzyni z chłodnicą. usłyszałem, że trzeba wymienić mały o ring przy kostce elektrycznej. pierwszym razem dolali mi kilka litrów oleju ATF za 59 zł/litr, który faktycznie w sklepie kosztuje połowę mniej plus dodatkowo doliczyli za usługę. 300 złotych było już nie moje. pozwolili jeździć autem i wrócić za dwa dni. przyjechałem do nich i mówię, że wyciek z przewodu o którym wcześniej wspominałem nasilił się. wtedy powiedzieli, że tego przewodu, to nie potrafią zrobić i kazali szukać gdzie indziej i potem wrócić żeby mogli zarobić na wymianie o ringu, który im się nie podobał. wracając od "specjalistów" z tamtej strony Torunia przez most, straciłem resztki oleju i auto stanęło na placu Rapackiego przepięknie blokując jeden pas ruchu. zagotowałem się totalnie, zadzwoniłem do Pana Dariusza K. i poprosiłem, żeby przyjechał swoim holownikiem (bo takim dysponował) skoro mnie tak urządził i nie zaproponował innego rozwiązania tylko pozwolił żebym jeździł bez oleju. odmówił i to był koniec kontaktu Panem Dariuszem K. OCZYWIŚCIE NIKOMU NIE POLECĘ, BO ŻYCZĘ WAM DOBRZE. Z problemem uporał się zaprzyjaźniony warsztat na ul. Przy Skarpie w Toruniu - DIAGNOSTYKA BORCZYŃSKI ...

Współpracujemy :

Zakład Mechaniki Pojazdowej

DARIUSZ KOWALEWSKI

87-100 Toruń ul. Bliska 17

pon. - piąt. 08.oo - 16.oo

sob. - 9.oo - 13.oo

kom. +48 501 629 151

tel / fax 56 621 99 71

e-mail : napisz

tagi :

opinie o zakładzie, listy od klientów, forum użytkowników, współpraca z innymi zakładami, odpowiedzi na pytania, kontakt z klientami naszego zakładu, opinie o nas na portalach zewnętrznych, anonimowe wpisy, polemika, współpraca z firmami branżowymi, dyskusja, wymiana poglądów,

 Automatyczne Skrzynie Biegów ©  2014 - 2021